tasarımcının kitaplığı

KAFA BULANDIRAN KİTAP SEÇİMLERİNDEN KURTULUN!!!

Tasarımcı arkadaş lafım sana, beni iyi dinlemeni tavsiye ederim yani bu yazımı iyi okumanı. Çünkü birazdan aşağıda okuyacağın yazıda tasarımcı olma yolunda senin gelişimine katkı sağlamasını umut ettiğim yani bu kitaplardan feyiz alan arkadaşlarımı gördükçe gelişimlerinden etkilendiğim çalışmalarıyla karşılaştım. Reklam ajansı tasarımcısı olan arkadaşımın da çok okuduğunu hatta yazıma ilham aldığım siteyi de ondan arakladığımı belirtmek isterim. Fakat okuyacağın bu yazımın senin de çok işine yarayacağı düşüncesindeyim artık. Bu yüzden yazıyorum bugün tabii içimde arkadaşlarıma da hiç çaktırmadan yeni nesil tasarımcı aday arkadaşlara seslenmem gerektiğinin inancı içerisindeyim, o yüzden aslında…

Bilgi paylaştıkça değerlenir diye boşa dememiş olması gerekiyor birilerinin, ya da söylemedilerse şimdiye kadar hiç kimse söylesinler bi’ zahmet benden beklemesinler rica ederim. Gelelim yazımızın amacına bu tasarım şeysinin şeyhi kabul edilen grafik tasarımcılara tarafından tapınılan bir büyüğümüzü tanıma fırsatı buldum. Tabii sadece kulaktan dolma bilgilerle yaptığı çalışmalarla kendisiyle tanışma fırsatı yakaladım desem daha doğru olacak. Çünkü o beni hiç görmedi, bende onu görmedim ama sadece kendisini ve çalışmalarını takip ederek, fikirler sahibi olabiliyorum kendisi hakkında size de yeni gelişime açık arkadaşlara da duyurmak istiyorum Hasan Yalçın Beyi ve onun çalışmalarıyla ilgili yazılarını takip edin, diyebiliyorum. Şimdi her neyse yine konudan saptım gibi ama hemen toparlıyorum bi’ dakika!!!

Nerede kalmıştım eh kitaplar değil mi? Hemen başlıyorum tasarımcı arkadaşlarımın her bir dakikası çok önemli bunun farkındayım… İşte konu ile ilgili ilk kitabımız;

1. 3D Printing for Artists, Designers and Maker

tasarımcının kitaplığı 1

 

 

3D’nin keşfedilmesiyle tasarımcılar dünyanın değiştiğini düşünüyor. Bu nedenle size ilk tavsiyem 3D resim sanatını anlatan ‘3D Printing for Artists, Designers and Maker’ dır.

2. 101 Mixed Media Techniques

tasarımcının kitaplığı 2

 

Bir grafik tasarımcı, sanatçı ve ya illüstratör olabilirsiniz. Her ne türde bir tasarımcı olursanız olun bütün projelerinizde nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size yardımcı olacak bu kitabın mutlaka kitaplığınızda yerini alması gerekiyor, bence!!!

3. Designing Patterns: For Decoration, Fashion and Graphics

tasarımcının kitaplığı 3

 

Modellerinizi tasarlarken en dekoratif tavsiyeleri size ‘Designing Patterns: For Decoration, Fashion and Graphics’ verecektir. Unutmayın!!!

4. Bright: Typography between Illustration & Art

tasarımcının kitaplığı 4

 

Koleksiyonerlerin ilgi duyacağı resim sanatı konusunda büyük yardımları olacak’ Bright: Typography between Illustration & Art’ kitabını da bulundurmalısınız. Unutmayın yeni görsellik, yeni sanatları doğurur…

 

5. Kansas Paper Money

tasarımcının kitaplığı 5

 

Tanıtacağım son kitapsa Tasarımın dünyada dâhisi kabul edilen bir topluluktan Kansas City’den yola çıkılarak yazılmış olup, Amerikanın bu konudaki işleyişini anlatmaya çalışıyor.

Tabii şimdi Kansas’taki banklardan notlar içeren bu kitabın tasarımla ilgisi olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu kitap Amerika’nın tasarım tarihini bizlere öyküleştirerek sunuyor. Sizlere de bu yoldan geçenlerden aldığınız ilhamlarla ortaya çıkaracağınız hayatları hatırlatmaya çalışıyor.

Hadi bakalım kolay gele!!!

 

Kaynak içinse hiç yorulmayın;

http://www.designer-daily.com/books-designers-month-january-2014-42848

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>